top of page

Apie fraktalų piešimą ir abstrakčią sielos kalbą

Prieš spalvinimo knygų maniją atsilaikiau – įvertinau, kad tai labai įtraukiantis dalykas, bet kartu – visiškas laiko švaistymas. Tačiau išgirdusi apie fraktalų piešimo terapiją – buvau tikra, kad pabandysiu.
Ano amžiaus paskutinio dešimtmečio viduryje namuose atsiradus personaliniams kompiuteriams, mėgdavau panašų dalyką daryti su paint‘u – pribraižai juodų linijų ir pildai spalvomis. Fraktalų metodas iš pirmo žvilgsnio atrodo panašus, tačiau turi esminių skirtumų: paišant ranka, lavinama smulkioji motorika ir mąstymo procesas, kuris pas suaugusiuosius būna gerokai sustabarėjęs.


Taip pat spalvinant ranka, žvilgsnis gana ilgai koncentruojamas ties viena spalva, ir tai turi terapinį efektą – juk kiekviena spalva turi savo dažnį. Be to, fraktalų terapija remiasi gana griežtai apibrėžtomis taisyklėmis – apie kurias kiek vėliau.

Proga išbandyti šį metodą sutapo su mano ketinimu apsilankyti Mažvydo bibliotekoje ir patyrinėti networkingo erdves. Ta baltai-juodai-pilka aplinka, mano galva, idealus kontekstas spalvotiems fraktalams. Dirbtuves vedė knygos „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ autorė Brigita Paulauskienė, kuri yra sertifikuota šio metodo terapeutė.

Fraktalų piešimas yra naudojamas žmogaus būsenos diagnostikai ir jos korekcijai, t.y. terapijai. Metodas yra naujas – sukurtas vos prieš kelis dešimtmečius, tačiau patikrintas praktikoje ir patvirtintas klinikiniais tyrimais.


Lektorės pasakojimas apie metodo autorę psichoterapeutę ir ekstrasensę – Tanziliją Polujachtovą – lydimas daiktinių įrodymų – rankomis persuktų metalinių stalo įrankių – šaukšto ir šakutės – tarsi jie būtų plastilininiai. Visi esame apie tokius dalykus girdėję, bet Brigita sako tai mačiusi savo akimis. Tai įrodymas, kad mintis yra materiali, todėl savo gyvenimą galime konstruoti kaip norime. (..)60 views0 comments

Comments


bottom of page